استقبال پر شور از غرفه معاونت علمی همزمان با راهپیمایی 22 بهمن؛

"همه آمدند"

غرفه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به همت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان همزمان با یوم الله 22 بهمن پذیرای علاقمندان بود تا بخشی دستاوردهای علم و فناوری کشور در این سال ها را در معرض دید قرار دهد.


به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، قطره های آسمانی باران که زمینی می شود، جمعیت نیز راهش را به سوی آزادی پیدا می کند. همه آمده اند. کودک، جوان، میانسال و مسن.


در مسیر دستاوردهای حوزه نظامی ایران در چهل سال اقتدار و سرافزای به چشم می خورد اما در این میان حوزه ای دیگر نیز همچون نهالی در حال رشد است. بله جوانان این نسل همچون 40 سال پیش کارستان کرده اند. امروز نهال تازه ای را آبیاری می کنیم، نهال نوآوری و خلاقیت که شرکت های دانش بنیان و نیروی خلاق را باید پرچمدار آن بدانیم. این نسل نیز با توانمندی خود دست به کار شده اند تا آیندگان برداشت کنند کشته های آنان را.


در میان جمعیتی که در حال حرکت به سوی میدان آزادی است نرسیده به میدان جمعیتی پر شور مشغول بازید از یک غرفه هستند. غرفه ای که سعی در به تصویر کشیدن بخشی از دستاوردهای 40 سال نوآوری، علم و فناوری دارد. اینجا غرفه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.


در این غرفه کودکان سرخوش و شاد مشغول کشیدن نقاشی هستند. کودکانی که قرار است آینده این کشور به دست آنان ساخته شود و چه سرمستانه و فارغ از هر فکری آزاد قلم را بر روی کاغذ حرکت می دهند و تصاویری زیبا خلق می کنند. پس از پایان کار نیز هدیه ای یادگاری دریافت می کنند و شادمانه و معصومانه لبخند بر لب از غرفه خارج می شوند. شاید این یادگاری را فردا از گنجه خاطرات خارج کنند و به یادآورند که در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی در غرفه معاونت علمی و فناوری بودند.


به گفته یکی از بازدیدکنندگان غرفه دستاوردهای علمی و فناوری ایران در این سال ها بی نظیر است و به نوعی همه افراد باید در جریان آن قرار گیرند.
دختر جوان دیگری که خود را دانشجوی دانشگاه امیر کبیر معرفی می کند می گوید اگر تولیدات علمی ایران با همین رشد ادامه پیدا کند در اینده نزدیک شاهد پیشرفت های چشمگیری در تمام حوزه ها می شویم.


جمعیت همچنان مسیر خود را ادامه می دهد همانطور که جوانان با پشتکار و توانمندی راه خود برای پیشرفت و سربلندی ایران اسلامی پیش گرفته اند تا ایران را در مسیر خودکفایی قرار دهند.


غرفه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به همت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان همزمان با یوم الله 22 بهمن پذیرای علاقمندان بود تا بخشی دستاوردهای علم و فناوری کشور در این سال ها را در معرض دید قرار دهد.


کلمات کلیدی