دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی خبر داد:

با بازیگران و عناصر مؤثر زیست بوم آشنا شویم

پرویز کرمی از انتشار سلسله گزارش‌های بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپی در 13جلد در حوزه‌های مختلف کسب و کار نوپا و استارتاپی خبر داد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به انتشار کتاب «بررسی تجربیات جهانی شرکت های استارتاپی» در 13جلد اظهار کرد: نظر به اینکه در سال های اخیر توسعه زیست بوم کارآفرینی و فناوری از بازیگران و عناصر مختلفی شکل گرفته که شرکت های نوپا و دانش بنیان و استارت آپی از مؤثرترین بازیگران این اکوسیستم هستند یکی از ماموریت های اصلی معاونت علمی وفناوری در کنار حمایت از تحقیقات مرز دانش و تجاری سازی فناوری ها بوده است بنابراین شناخت چالش های پیش روی فعالان این حوزه در جهان می تواند کمکی برای شکل گیری و رشد پویا تر آنها در کشور باشد.


مدیرمسئول انتشارات دانش بنیان فناور ادامه داد: جلد نخست این کتاب به بررسی تجربیات جهانی استارتاپ های حوزه "مدیریت پسماند" اختصاص دارد. چرا که ورود کارآفرینان به این حوزه می تواند منجر به ارائه راه حل برای موضوعات مختلف این حوزه و رفع نیاز کشور باشد. در این کتاب ها برنامه ملی آینده نگاری و ارتباط آن با اکوسیستم استارتاپی معرفی شده است. همچنین علاوه بر مطرح شدن مواردی همچون چالش ها و راهکارهای توسعه استارتاپ های حوزه پسماند در پایان به جمع بندی راهکارهای استارتاپی و مدل های کسب و کار آنها پرداخته شده است.


مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بیان کرد: شرکت های استارتاپ در حوزه "ورزش و سلامت جسمانی"، "مدیریت آلودگی هوا"، "کشاورزی" ، "مدیریت آب و خشکسالی" ، "سلامت دیجیتال" ، "نوآوری اجتماعی"، "انرژی" ، "گردشگری" ، "بیمه" ، "آموزش" ، "سیمان و بتن" و "معدن" دیگر مجموعه های این گزارشات استارتاپی است.

 

علاقمندان می توانند برای اطلاع و دریافت فایل پی دی اف کتاب ها و موشن گرافیک های تولیدی به آدرس اینترنتی ذیل مراجعه نمایند.

http://yon.ir/gsO3r                                                                                                 http://yon.ir/JlpHF