دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی خبر داد:

تجربه جهانی استارت آپ­های حوزه "­ورزش و سلامت جسمانی" معرفی شدند

پرویز کرمی از انتشار سلسله گزارش‌های بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپی در 13جلد در حوزه‌های مختلف کسب و کار نوپا و استارتاپی خبر داد.

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی خبر داد:

پرویز کرمی از انتشار سلسله گزارش‌های بررسی تجربیات جهانی شرکت‌های استارتاپی در 13جلد در حوزه‌های مختلف کسب و کار نوپا و استارتاپی خبر داد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به انتشار کتاب «بررسی تجربیات جهانی شرکت های استارتاپی» در 13جلد اظهار کرد: نظر به اینکه در سال های اخیر توسعه زیست بوم کارآفرینی و فناوری از بازیگران و عناصر مختلفی شکل گرفته که شرکت های نوپا و دانش بنیان و استارت آپی از مؤثرترین بازیگران این اکوسیستم هستند یکی از ماموریت های اصلی معاونت علمی وفناوری در کنار حمایت از تحقیقات مرز دانش و تجاری سازی فناوری ها بوده است بنابراین شناخت چالش های پیش روی فعالان این حوزه در جهان می تواند کمکی برای شکل گیری و رشد پویا تر آنها در کشور باشد.

مدیرمسئول انتشارات دانش بنیان فناور ادامه داد: جلد دوم این کتاب به بررسی تجربیات جهانی استارتاپ های حوزه "ورزش و سلامت جسمانی" اختصاص دارد. چرا که ورود کارآفرینان به این حوزه می تواند منجر به ارائه راه حل برای موضوعات مختلف این حوزه و رفع نیاز کشور باشد. در این کتاب ها برنامه ملی آینده نگاری و ارتباط آن با اکوسیستم استارتاپی معرفی شده است. همچنین علاوه بر مطرح شدن مواردی همچون چالش ها و راهکارهای توسعه استارتاپ های حوزه ورزش و سلامت جسمانی در پایان به جمع بندی راهکارهای استارتاپی و مدل های کسب و کار آنها پرداخته شده است. مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بیان کرد: شرکت های استارتاپ در حوزه "پسماند"، "مدیریت آلودگی هوا"، "کشاورزی" ، "مدیریت آب و خشکسالی"، "سلامت دیجیتال"، "نوآوری اجتماعی"، "انرژی" ، "گردشگری"، "بیمه"، "آموزش" ، "سیمان و بتن" و "معدن" دیگر مجموعه های این گزارشات استارتاپی است.

علاقمندان می توانند برای اطلاع و دریافت فایل پی دی اف کتاب ها و موشن گرافیک های تولیدی به آدرس اینترنتی ذیل مراجعه نمایند.

http://yon.ir/gsO3r                                            http://yon.ir/PPhs7