ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 160 شرکت نوپا توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور ایجاد شد

160 شرکت نوپا توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور ایجاد شد

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir)، به دنبال فراهم کردن شرایط مناسب برای تاسیس شرکت‌های نوپا است. این تلاش هم تاکنون به ایجاد 160 شرکت نوپا در حوزه‌های زیست‌فناوری، نانوفناوری، سلول‌های بنیادی، ICT، انرژی و مواد پیشرفته توسط جامعه هدف منجر شده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان زیست بوم صنایع خلاق 1000 تایی شد
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

زیست بوم صنایع خلاق 1000 تایی شد

تعداد شرکت‌های خلاق به هزار رسید. همزمان با این اتفاق تابستان سال جاری بود که فراخوان جشن هزاره شرکت های خلاق و جشنواره خلاق برتر منتشر شد. رویدادی که انتخاب و تقدیر از شرکت‌های خلاق برتر و استارتاپ‌های صنایع خلاق موفق و تجلیل از شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری را هدف قرار داده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ستاری: شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها بهینه‌سازی انرژی را به ارمغان می‌آورند
رونمایی از سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان‌ها؛

ستاری: شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها بهینه‌سازی انرژی را به ارمغان می‌آورند

امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی در ساختمان‌ رونمایی شد. سامانه‌ای که به مدد فعالان فناور یک شرکت دانش‌بنیان پیاده‌ شده و قرار است بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمان‌ها و حفظ منابع کشور را به ارمغان بیاورد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معافیت گمرکی به 500 شرکت دانش‌بنیان تعلق گرفت

معافیت گمرکی به 500 شرکت دانش‌بنیان تعلق گرفت

یکی از برنامه‌های مهم معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تعامل با سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران است تا واردات و صادرات، برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور تسهیل شود. در این راستا تا کنون 500 شرکت دانش‌بنیان توانسته‌اند از بسته تسهیلات گمرکی برخوردار شوند.