ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دانش طراحی موتور بومی شد

دانش طراحی موتور بومی شد

کسب دانش طراحی موتور مهم‌ترین نیازی است که صنعت خودرو را در کشور توسعه می‌دهد. دانشی که به کمک ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در کشور بومی‌سازی و بخش‌های گوناگون خودرویی از این دانش بومی بهره‌مند شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان حمایت‌های گمرکی به 5 حوزه رسید

حمایت‌های گمرکی به 5 حوزه رسید

در حال حاضر نزدیک به 140 بسته خدمتی گوناگون به شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور، صنایع نرم و خلاق عرضه می‌شود. بسته حمایت‌های گمرکی یکی از این خدمات است که به صورت کاملاً جدید و در 5 سرفصل به فعالان فناور عرضه می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تولید مواد موثره داروها؛ ارز داخل می‌ماند

تولید مواد موثره داروها؛ ارز داخل می‌ماند

تولید مواد موثره داروهای وارداتی به یکی از اهداف شرکتی دانش‌بنیان در کشور بدل شد. مواد موثری که با قیمت‌های زیادی از دیگر کشورها تامین می‌شد. اما با تلاشی دانش‌بنیان، برخی از این مواد موثر دارویی در کشور تولید و با قیمتی منطقی و مناسب به بازار داخلی تزریق شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فرآوری پسته با دستگاه‌های دانش‌بنیان بهینه شد

فرآوری پسته با دستگاه‌های دانش‌بنیان بهینه شد

شرکتی دانش‌بنیان در دل کویر ایران ایجاد شد تا طراحی و ساخت ماشین‌آلات فرآوری پسته را به نتیجه برساند. در این مسیر هم انواع ماشین‌آلات و تجهیزات مختلف کاربردی در این عرصه را بومی‌سازی کرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ستاری: توسعه صنعت هوانوردی با فرهنگ‌سازی امکان‌پذیر است
فعالیت ۴۵۰ دانش بنیان در صنعت هوایی؛

ستاری: توسعه صنعت هوانوردی با فرهنگ‌سازی امکان‌پذیر است

ستاری در نشست مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی و دانش‌بنیان‌های حوزه هوایی، گفت: مفهوم توسعه در گرو فرهنگ‌سازی است نه توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری. باید فرهنگ را درست کنیم تا به توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برسیم.