ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده نما: نمایشی از توانمندی‌های دارویی

داده نما: نمایشی از توانمندی‌های دارویی

ایران کشوری پیشرو در حوزه تولید داروهای زیستی است. داروهایی با فناوری‌های پیچیده که تنها چند کشور محدود به آن دسترسی دارند. ایران هم یکی از این کشورهای پیشتازی است که در چند سال اخیر توانسته آمارهای خوبی را برای خود ثبت کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان  شرکت‌های خلاق در 9 حوزه مجوز می‌گیرند
کرمی :

شرکت‌های خلاق در 9 حوزه مجوز می‌گیرند

زیست بوم فناوری و نوآوری در حوزه‌های گوناگون روز به روز در حال توسعه و گسترده‌تر شدن است. بازیگران آن نیز با تمام تلاش فعالیت خود را توسعه می‌دهند. صنایع نرم و خلاق یکی از این نقش‌آفرینان این زیست بوم هستند. در ابتدای راه تعداد شرکت‌های خلاق احراز صلاحیت شده کمتر از انگشتان دست بود اما با حمایت معاونت علمی و فناوری و همت فعالان حوزه امروز بیش از هزار و صد شرکت خلاق ارزیابی شده و به ثبت رسیده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ستاری: الگوی تازه‌ای از نقش دانشگاه‌ها در توسعه فناوری مطرح شده است
احداث مجتمع آموزشی خاتم در ناحیه نوآوری پردیس؛

ستاری: الگوی تازه‌ای از نقش دانشگاه‌ها در توسعه فناوری مطرح شده است

در مراسم امضای قرارداد توسعه دانشگاه خاتم در ناحیه نوآوری پردیس با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری زمینه برای توسعه زیست‌بوم نوآوری، پژوهش‌های فناورانه و توسعه استارتاپ‌ها بر بستر ناحیه نوآوری پردیس فراهم شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با نقشه راه 6 مرحله‌ای؛ شرکت‌ها خلاق می‌شوند

با نقشه راه 6 مرحله‌ای؛ شرکت‌ها خلاق می‌شوند

در حال حاضر تعداد شرکت‌های خلاق به بیش از هزار و 100شرکت رسیده است. ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، به منظور سهولت هر چه بیشتر برای ثبت نام متقاضیان ارزیابی و تعیین صلاحیت شدن به شرکت خلاق، یک نقشه راه 6 مرحله‌ای تدوین کرده است. بیشتر امور مربوط به ثبت نام و ارائه مدارک به صورت آنلاین است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ستاری: میدان عمل را برای فعالان زیست‌بوم فراهم کنیم
جمع استارتاپ‌های حوزه غذا و کشاورزی؛

ستاری: میدان عمل را برای فعالان زیست‌بوم فراهم کنیم

با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، نشست استارتاپ‌های حوزه غذا و کشاورزی برگزار شد تا فعالان فناور، بدون واسطه و مستقیم از توانمندی‌ها و دستاوردهایشان بگویند و زمینه برای فعالیت این کسب‌وکارها تسهیل شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ارائه خدمات اثربخش صادراتی بالا رفت

ارائه خدمات اثربخش صادراتی بالا رفت

تسهیل صادرات دانش‌بنیان‌ها هدفی است که منجر به خلق ثروت و ارزش‌آفرینی اقتصادی در کشور می‌شود. محصولاتی متفاوت که با تلاشی مضاعف و همکاری‌های مشترک به سبد صادراتی کشور افزوده شده است. خدماتی دانش‌بنیان که برای صادارت به دیگر کشورها نیازمند سازوکارهای قانونی هستند.