ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با تولید محصولی دانش‌بنیان؛ احداث نیروگاه‌های دیزلی شتاب گرفت

با تولید محصولی دانش‌بنیان؛ احداث نیروگاه‌های دیزلی شتاب گرفت

شرکتی دانش‌بنیان با توجه به قابلیت‌های فنی، مهندسی و بازرگانی خود در حوزه‌های تامین و احداث نیروگاه‌های دیزلی و تصفیه‌خانه‌های آب فعالیت می‌کند. تولید این تلاش محصول دانش‌بنیان چرخش چرخ صنایع مرتبط را روان‌تر کرده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تجهیزات فناورانه نمونه‌برداری گندم «ایران‌ساخت» شد

تجهیزات فناورانه نمونه‌برداری گندم «ایران‌ساخت» شد

معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با حمایت از تاسیس کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار، تلاش کرد تا رابطه این سه بخش را در حوزه‌ها و رشته‌های مختلف تقویت کند. با توجه به اهمیت استراتژیک صنعت نان در کشور از نظر پدافند غیر عامل، این معاونت اقدام به تاسیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان، کرد تا روند ورود نوآوری و فناوری را به این حوزه تقویت کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان یک میلیارد دلار صادرات محصولات دانش‌بنیان؛ 300 هزار شغل ایجاد شد
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛

یک میلیارد دلار صادرات محصولات دانش‌بنیان؛ 300 هزار شغل ایجاد شد

شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع نرم و خلاق جزو آن دسته از سازمان های جدیدی هستند که حضورشان نوید اقتصادی فعال‌تر، کارآمدتر و به‌روزتر را می‌دهد و از این قابلیت مهم برخوردارند که جزو مهم‌ترین ارکان در توسعه اقتصادی به‌حساب آیند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نوآوران بهداشت روانی سالمندان را ارتقاء می‌دهند
فراخوان!

نوآوران بهداشت روانی سالمندان را ارتقاء می‌دهند

با توجه به سالخورده بودن بخش قابل توجهی از جمعیت کشور و سیر صعودی پیری جمعیت، نیازهای مختلف سالمندان و بازنشستگان روزبه‌روز متنوع‌تر می‌شود. در این راستا مرکز نوآوری صبا با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع خلاق و نرم معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، نخستین دوره شتابدهی تیم‌های استارتاپی و نوآور با رویکرد ارتقاء زیست اجتماعی سالمندان و بازنشستگان، را برگزار می‌کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 40 هکتار از شهرک کاوش به شرکت های دانش بینان برگزیده اختصاص می‌یابد

40 هکتار از شهرک کاوش به شرکت های دانش بینان برگزیده اختصاص می‌یابد

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازدید از شهرک تحقیقاتی کاوش از آماده شدن زیرساخت‌های موردنیاز برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان برگزیده در فاز پیشرو این شهرک تحقیقاتی در قالب ۱۴ واحد مستقل تکمیل شده خبر داد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان برنامه ملی اعطای تسهیلات به محصولات جدید فناورانه آغاز شد

برنامه ملی اعطای تسهیلات به محصولات جدید فناورانه آغاز شد

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، یک برنامه بزرگ ملی را برای حمایت سراسری از محصولات جدید فناورانه‌ای که موفق به جذب بهره‌بردار شده‌اند، آغاز کرده‌اند. این برنامه برای حمایت از تجاری‌سازی تعداد قابل توجهی از محصولاتی که توسط شرکت‌های دانش‌بنیانی، به تازگی در لبه تجاری‌سازی قرار گرفته‌اند تنظیم شده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان کاروان «100استارتاپ» به هفته چهارم رسید؛ 1.6 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری روی استارتاپ‌های برگزیده

کاروان «100استارتاپ» به هفته چهارم رسید؛ 1.6 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری روی استارتاپ‌های برگزیده

رویداد «۱۰۰ استارتاپ» برنامه پیوسته سرمایه‌گذاری و شتابدهی غیرمتمرکز است که هر سال روی ۱۰۰ استارتاپ مرحله‌ بذری تا ۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند. این نهاد با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق و همکاری شبکه‌ای از فعالان و نقش‌آفرینان زیست‌بوم کارآفرینی، فرآیند شتاب‌گیری این استارتاپ‌ها را پیگیری و تسهیل می‌کند.