ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان از واقعیت مهاجرت دانشجویان ایرانی تصویری روشن ارائه شد
با انتشار کتابی؛

از واقعیت مهاجرت دانشجویان ایرانی تصویری روشن ارائه شد

«وضعیت ایران در مهاجرت‌های بین‌المللی دانشجویان» عنوان جلد نخست کتابی است که به همت گروهی از کارشناسان رصد خانه مهاجرت ایران گردآوری شده است. این کتاب در 3 جلد همچون آینه‌ای اطلاعاتی موثق و دقیق از وضعیت مهاجرت نخبگان و تحصیلکرده‌های ایرانی ارئه می‌دهد تا ذهن‌ها درباره این موضوع روشن شود و مانندی سدی در برابر اطلاعات نادست و نامعتبر در این حوزه باشد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان واحدهای فعال زیست‌محیطی در پارک فناوری پردیس مستقر می‌شوند
بر اساس مصوبه هیات دولت؛

واحدهای فعال زیست‌محیطی در پارک فناوری پردیس مستقر می‌شوند

با ارائه پیشنهادی از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به هیات وزیران، مجوز فعالیت و استقرار «واحدهای متقاضی تا رده سه زیست‌محیطی» در پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری، صادر شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان جلسه هم‌اندیشی با روسا و مدیران پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان

جلسه هم‌اندیشی با روسا و مدیران پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان

جلسه هم‌اندیشی با روسا و مدیران پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان با حضور رییس جمهوری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، وزیر علوم، رییس دفتر رییس جمهوری و مدیران پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان رفع عمده نیازهای کشور در مقابله با کرونا نشانه قدرت علمی در رسیدن به خودکفایی و اقتصاد دانش‌بنیان است
رییس جمهوری در جلسه هم‌اندیشی با روسا و مدیران پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان:

رفع عمده نیازهای کشور در مقابله با کرونا نشانه قدرت علمی در رسیدن به خودکفایی و اقتصاد دانش‌بنیان است

رئیس جمهوری، روند شتابان درآمدزایی و اشتغال زایی پارکهای علم و فناوری کشور را بسیار ارزنده خواند و اظهارداشت: از سال 92 تا امروز 19 درصد بر شمار پارکهای علم و فناوری کشور افزوده شده و همزمان شرکتهای دانش بنیان فعال در پارک های علم و فناوری در سال گذشته موفق به کسب درآمد 13 هزار میلیارد تومانی شدند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تمرکز کارخانه نوآوری آزادی بر مقابله با کرونا

تمرکز کارخانه نوآوری آزادی بر مقابله با کرونا

واحدهای مختلف وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جمله شرکت‌های دانش بنیان و کلیه اجزای زیست بوم، بخش عمده‌ای از ظرفیت خود را به اجرای برنامه‌های مدون معاونت علمی و فناوری برای مقابله با ویروس کویید 19 اختصاص داده اند. کارخانه نوآوری آزادی یکی از این واحدها است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دانش‌بنیان‌ها تا 200درصد از امتیاز اضافه‌پخش آگهی در رسانه ملی برخوردار می‌شوند

دانش‌بنیان‌ها تا 200درصد از امتیاز اضافه‌پخش آگهی در رسانه ملی برخوردار می‌شوند

امتیاز اضافه پخش آگهی در صدا و سیما یکی از اقلام خدماتی فراهم شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. بر این اساس محصولات دانش بنیان می ‌توانند تا 200 درصد از امتیاز اضافه پخش آگهی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برخوردار شوند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تعداد شتابدهنده‌های کشور از 50 عبور کرد
در راستای توسعه زیست بوم اقتصاد دانش بنیان؛

تعداد شتابدهنده‌های کشور از 50 عبور کرد

مراکز شتابدهی، نقشی پر رنگ در توسعه کسب و کارهای نوپا ایفا می‌کنند. به گفته رئیس مرکز شتابدهی و نوآوری معاونت علمی، تعداد شتابدهنده‌های دارای تاییدیه در سال قبل به 55 واحد افزایش یافت. پیش بینی می‌شود این تعداد در سال جاری رشد تصاعدی داشته باشد.