ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان شتابدهنده "باز" و "ماد" افتتاح شد
با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در استان البرز؛

شتابدهنده "باز" و "ماد" افتتاح شد

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری صبح امروز «آزمایشگاه نوآوری باز» گروه مپنا را با هدف توسعه کسب و کارهای نوپا و شتابدهنده «ماد» با هدف توسعه کسب و کارهای تولیدکننده مواد اولیه دارویی را افتتاح کرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان چرخ کارخانه نوآوری استان البرز به حرکت در می‌آید
با امضای موافقت‌نامه همکاری؛

چرخ کارخانه نوآوری استان البرز به حرکت در می‌آید

با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و استاندار البرز؛ موافقت‌نامه راه‌اندازی و آغاز به‌کار «کارخانه نوآوری» البرز به امضا می‌رسد تا زیست‌بوم نوآوری و کسب و کارهای دانش‌بنیان این استان رونق بگیرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده نما: زیست‌بومی برای ادامه حیات

داده نما: زیست‌بومی برای ادامه حیات

بدن همه ما از انواع مختلفی از سلول‌ها تشکیل شده است. علاوه بر این سلول‌های تخصص یافته، خداوند سلول‌هایی را در بدن ما به ودیعه نهاده است که توانایی تقسیم شدن و تمایز یاقتن به سلول‌های دیگر را دارد. این سلول‌ها همان سلول‌های بنیادی هستند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان موفقیت؛ دشمن پتانسیل سازگاری
سه راه برای سنجش میزان سازگاری و تطبیق پذیری

موفقیت؛ دشمن پتانسیل سازگاری

وقتی که ناتالی فراتو (Natalie Fratto) - سرمایه گذار خطرپذیر - تعیین می کند که کدام بنیانگذار استارت آپ باید حمایت شود، او تنها به دنبال هوش یا کاریزما نیست؛ او به دنبال سازگاری است. در این سخنرانی فراتو سه روش برای اندازه گیری «فاکتور سازگاری: خود را به اشتراک می گذارد و نشان می دهد که چرا توانایی افراد برای واکنش دادن به تغییرات واقعا مهم است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان همه چیز از یک استارت آپ ویکند شروع شد
گفت و گو با آزاده آهنگریان، مدیر شرکت نگاره گردان شهر فیروزه ای

همه چیز از یک استارت آپ ویکند شروع شد

شرکت هایی که در کشورهای پیشرفته ارج و قرب فراوان دارند، با هزینه های کمتر ارزش افزوده و اشتغال بیشتری تولید می کنند و می توانند روی فرهنگسازی و اقتدار فرهنگی کشور اثرگذاری مثبتی داشته باشند، نه تنها بی ارزش نیستند بلکه باید مورد حمایت قرار گیرند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان زیست‌بوم نوآوری زمینه‌ساز سفر نخبگان به خارج از کشور و بازگشتشان به کشور شده است - بیش از 1400 نخبه به کشور بازگشته‌اند
سورنا ستاری در «سلام صبح به‌خیر»:

زیست‌بوم نوآوری زمینه‌ساز سفر نخبگان به خارج از کشور و بازگشتشان به کشور شده است - بیش از 1400 نخبه به کشور بازگشته‌اند

بزرگ‌ترین اولویت و دغدغه ما این است که زمینه‌ای فراهم شود تا دانشجویان ضمن امکان سفر به خارج از کشور، تحصیل و کسب دانش، بهش کشور بازگردند و در زیست‌بومی که برای تبدیل ایده‌ها و دانش آنان به کسب و کار نوآورانه است فعالیت کنند. باید محیطی را فراهم کنیم که این چرخش علمی و فناورانه وجود داشته باشد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان استارتاپ‌های ایرانی یلدایی می‌شوند
همزمان با کهن‌ترین جشن باستانی

استارتاپ‌های ایرانی یلدایی می‌شوند

«کمپین یک صبح گرم یلدایی» عنوان رویدادی است که با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود. یک دیدار صمیمانه یک پیاده‌روی فناورانه شعار این کمپین است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان سبک زندگی سالم تر با یک استارت آپ ایرانی
مصاحبه با محمدمهدی قنبری، بنیانگذار استارت آپ فیت شیپ

سبک زندگی سالم تر با یک استارت آپ ایرانی

محمدمهدی قنبری هم بنیانگذار استارت آپ فیت شیپ و به همراه چهار نفر دیگر در تیم فیت شیپ به طراحی پلتفرمی برای ارائه لایف استایل به افراد پرداخته و در حال حاضر در تهران مشغول به فعالیت در این زمینه است. با او به گفت وگو نشستیم تا بیشتر برایمان از حال و هوای اکوسیستم سلامت ایران بگوید.