ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده نما: نمایشی از توانمندی‌های دارویی

داده نما: نمایشی از توانمندی‌های دارویی

ایران کشوری پیشرو در حوزه تولید داروهای زیستی است. داروهایی با فناوری‌های پیچیده که تنها چند کشور محدود به آن دسترسی دارند. ایران هم یکی از این کشورهای پیشتازی است که در چند سال اخیر توانسته آمارهای خوبی را برای خود ثبت کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تجهیزات فناورانه نمونه‌برداری گندم «ایران‌ساخت» شد

تجهیزات فناورانه نمونه‌برداری گندم «ایران‌ساخت» شد

معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با حمایت از تاسیس کانون‌های هماهنگی دانش، صنعت و بازار، تلاش کرد تا رابطه این سه بخش را در حوزه‌ها و رشته‌های مختلف تقویت کند. با توجه به اهمیت استراتژیک صنعت نان در کشور از نظر پدافند غیر عامل، این معاونت اقدام به تاسیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار زنجیره گندم، آرد و نان، کرد تا روند ورود نوآوری و فناوری را به این حوزه تقویت کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فرصتی برای ارائه دستاوردهای علوم شناختی فراهم شد
ایران ساخت

فرصتی برای ارائه دستاوردهای علوم شناختی فراهم شد

در سال جهش تولید و برای حمایت از تولید کنندگان و فناوران، فرصتی دیگر برای ارائه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه علوم شناختی فراهم شد. این فناوران می‌توانند در هشتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت در محل نمایشگاه بین المللی تهران دستاوردهای خود را ارائه دهند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ستاری: ساخت رصد خانه ملی حرکت علمی بزرگی را در کشور شکل می‌دهد؛ تبادل اطلاعات میان دانشمندان دنیا

ستاری: ساخت رصد خانه ملی حرکت علمی بزرگی را در کشور شکل می‌دهد؛ تبادل اطلاعات میان دانشمندان دنیا

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بازدید از مراحل پایانی رصد خانه ملی ایران گفت: ساخت رصد خانه ملی ایران بزرگترین پروژه علوم پایه در کشور است که اکنون به مرحله بهره برداری رسیده است. فعالیت‌های مرتبط با ساختمان وتجهیزات در قله پایان یافته است. اوایل سال آینده نیز نصب اینه ونورگیری ان اغاز و خرداد ماه نیز این پروژه عظیم رسما افتتاح می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نمونه اولیه واکسن نسل جدید کرونا ساخته شد
بر پایه ویروس مهندسی شده سرخک؛

نمونه اولیه واکسن نسل جدید کرونا ساخته شد

نخستین نمونه واکسن کرونا مبتنی بر ویروس سرخک در کشور تولید شد. این واکسن به عنوان نسل پیشرفته و سوم ساخت واکسن و فناوری در مرز دانش شناخته می‌شود. این واکسن در آزمایشگاه جامع دانشگاه علوم پزشکی تهران رونمایی شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان آقامحمدی: تاب آوری افراد و مشاغل آسیب دیده از کرونا باید افزایش یابد /نیازمند نظام بیمه ای قوی برای آسیب دیدگان از شرایط کرونایی هستیم
برگزاری شانزدهمین نشست کارگروه ارزیابی فرصت های کرونا

آقامحمدی: تاب آوری افراد و مشاغل آسیب دیده از کرونا باید افزایش یابد /نیازمند نظام بیمه ای قوی برای آسیب دیدگان از شرایط کرونایی هستیم

رئیس کارگروه ارزیابی فرصت های کرونا با اشاره به اینکه کرونا باعث تحت تاثیر قرار گرفتن مشاغل خرد در کشور شده است؛ گفت: باید با شناسایی دقیق افراد فعال در این حوزه، بتوانیم ایمن سازی قوی و سازمان یافته ای از قشر ضعیف جامعه داشته باشیم.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پرورش ماهی در قفس با تجهیزات ایران‌ساخت ممکن شد

پرورش ماهی در قفس با تجهیزات ایران‌ساخت ممکن شد

صنعت غذا، بیش از هر زمان دیگری با فناوری در هم تنیده است. تأمین یکی از حیاتی‌ترین نیازهای جامعه‌ای 8 میلیاردی کاری آسان نیست و بر همین اساس، پرورش خوراک جامعه با کمک روش‌های نوآورانه و صنعتی، راه‌کاری است که کشورهای خواهان توسعه به آن روی آورده‌اند. «پرورش ماهی در قفس» یکی از همین فناوری‌ها است.