ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دانش تولید یک محصول راهبردی بومی شد

دانش تولید یک محصول راهبردی بومی شد

صمغ زانتان یک قندی برون ‌سلولی است که توسط گونه‌های مختلف زانتوموناس تولید می‌شود. صمغ زانتان نخستین نسل جدید چندقندی برون‌ سلولی در علم زیست‌فناوری است که توسط چندین ریزاندامگان مانند باکتری زانتوموناس کمپستریس(campestris Xanthomonas ) تولید می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دستگاه کمک ناوبری «ایران‌ساخت» می‌شود

دستگاه کمک ناوبری «ایران‌ساخت» می‌شود

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی فراخوانی اعلام کرده است که از طرح‌های خلاقانه و برتر در حوزه طراحی و تولید بومی دستگاه کمک ناوبری DME حمایت می‌کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان روند تولید استیکرهای بومی هموار شد
با مشارکت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری و آیگپ

روند تولید استیکرهای بومی هموار شد

«جایزه سال استیکر» عنوان رویدادی است که توسط شبکه اجتماعی آیگپ و با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری برگزار می‌شود تا روند تولید استیکرهای بومی- ایرانی سرعت گیرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 55هزار تن به ظرفیت سالانه محصولات پتروشیمی «ایران ساخت» افزوده شد
با افتتاح فاز دوم «پتروشیمی تخت جمشید»

55هزار تن به ظرفیت سالانه محصولات پتروشیمی «ایران ساخت» افزوده شد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نخستین بخش از سفر یک روزه خود به بندر ماهشهر فاز دوم «پتروشیمی تخت جمشید» را افتتاح کرد تا محصولات «ایران ساخت» این حوزه با اتکا به توانمندی‌های داخل تولید شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان صنعت دارو با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی پویا شد
ستاری در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی:

صنعت دارو با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی پویا شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: سیستم دارویی کشور در حال پیشرفت و معرفی نوآوری‌های جدید است. این امر نشان دهنده پویایی جدی این حوزه در نتیجه سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان «آلساوا» ایران‌ساخت رونمایی شد
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری

«آلساوا» ایران‌ساخت رونمایی شد

فرآورده دارویی ویال تزریقی «اداراوون» با نام تجاری «آلساوا» که برای بیماران مبتلا به بیماری ALS استفاده می‌شود و تا پیش از این نمونه وارداتی آن با هزینه‌های بسیار بالا در اختیاران بیماران قرار می‌گرفت، توسط یک شرکت دانش‌بنیان تجاری‌سازی شد و با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری رونمایی شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده‌نما: ایران «سلامت»

داده‌نما: ایران «سلامت»

ایران در طول سالیان اخیر، پیشرفتهای قابل توجهی در حوزه سلامت از نظر افزایش پوشش همگانی بهداشت، توسعه بازار، ارتقا کیفیت خدمات پزشکی و کاهش هزینه‌های درمان داشته است. اکوسیستم نوآوری حوزه سلامت با همکاری و هم‌افزایی نزدیک بخش عرضه و تقاضا و سیاست‌گذاری دقیق نهادهای متولی، ایجاد و حمایت شده است.