ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دانش تولید یک محصول راهبردی بومی شد

دانش تولید یک محصول راهبردی بومی شد

صمغ زانتان یک قندی برون ‌سلولی است که توسط گونه‌های مختلف زانتوموناس تولید می‌شود. صمغ زانتان نخستین نسل جدید چندقندی برون‌ سلولی در علم زیست‌فناوری است که توسط چندین ریزاندامگان مانند باکتری زانتوموناس کمپستریس(campestris Xanthomonas ) تولید می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان از تمرین کسب‌وکار تا تجاری‌سازی ایده‌ها

از تمرین کسب‌وکار تا تجاری‌سازی ایده‌ها

در شرایط اقتصادی کنونی که راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کشور هزینه‌های زیادی به همراه دارد باید مسیرهای کوتاه‌تر و ارزان‌تری پیدا کنیم تا بتوانیم به سرخط عملیاتی کردن ایده‌های خود برسیم. ایده‌هایی که می‌توانند به کسب‌وکارهای بزرگی بدل شوند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ترکیه دروازه صادرات محصولات دانش‌بنیان ایرانی است
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری

ترکیه دروازه صادرات محصولات دانش‌بنیان ایرانی است

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با بیان این که ترکیه دروازه صادرات شرکت‌های ایرانی است، بر لزوم تقویت همکاری ایران و ترکیه در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان گفت و بر ضرورت رونق زیست‌بوم نوآوری با همکاری دو کشور تأکید کرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فرصت‌های تجاری‌سازی شکار می‌شود

فرصت‌های تجاری‌سازی شکار می‌شود

زمانی که ایده‌ای از ذهنی شعله ور می‌شود فرد به فکر فرو می‌رود که با چه ابزار تجاری می‌تواند از این دارایی فکری حفاظت کند. ثبت اختراع آن ابزار است. حال با برگزاری کارگاه «شکارچی فرصت‌های تجاری‌سازی به کمک پتنت» فرصت کسب تجربه برای درآمدزایی از پتنت مهیا شده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پژوهشگران برای حضور در دوره‌های مطالعاتی حمایت دریافت می‌کنند
با حمایت فدراسیون سرآمدان علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

پژوهشگران برای حضور در دوره‌های مطالعاتی حمایت دریافت می‌کنند

فدراسیون سرآمدان علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور گسترش تعاملات علمی، از دانشجویان دوره دکتری و اعضای هیئت علمی برای شرکت در دوره‌های معتبر مطالعاتی خارج از کشور حمایت می‌کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران به جمهوری ترکیه رفت
در راس هیات ۸۰ نفره دانش‌بنیانی؛

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران به جمهوری ترکیه رفت

پس از سفر موفق سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران به جمهوری خلق چین که با امضای 7 تفاهم‌نامه توسعه صادرات دانش‌بنیان‌ها به پرجمعیت‌ترین کشور دنیا دنبال شد، ستاری در راس یک هیات بلند پایه علمی، فناوری و دانش‌بنیانی صبح امروز به آنکارا پایتخت جمهوری ترکیه وارد شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مصرف انرژی در ساختمان‌ها بهینه می‌شود
با توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا

مصرف انرژی در ساختمان‌ها بهینه می‌شود

مصرف نادرست انرژی مشکلات محیط زیستی بسیاری را ایجاد می‌کند. ساختمان‌ها بیشترین سهم از مصرف انرژی نهایی کشور را (بیش از 35%) در مقایسه با بخش‌های دیگر دارند. پس بهینه‌سازی مصرف انرژی در این بخش و آموزش آن اهمیت زیادی دارد.