ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با توان جامعه 7 هزار نفری استارتاپ‌ها؛ روزهای کرونایی را آسان‌تر می‌گذرانیم

با توان جامعه 7 هزار نفری استارتاپ‌ها؛ روزهای کرونایی را آسان‌تر می‌گذرانیم

کرونا که آمد زندگی روزمره مردم تغییر کرد. مردم مجبور شدند در خانه بمانند و برخی کارهای خود را برون‌سپاری کنند. به این معنا که خود در خانه ماندند و از طریق اینترنت و شبکه‌های مجازی به کارهای روزمره خود رسیدگی کردند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان توان دانش‌بنیان‌ها به نیازهای صنعت دریایی پاسخ داد

توان دانش‌بنیان‌ها به نیازهای صنعت دریایی پاسخ داد

توسعه صنعت دریایی در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است. چون ایران کشوری است با مرزهای آبی زیاد. بنابراین همیشه به‌روز کردن و استفاده درست از این ظرفیت آبی خدادادی یکی از اولویت‌های اصلی کشور است. ظرفیت‌هایی که با توان دانش‌بنیان‌ها تقویت شده و نیازهایش را با اتکا به جوانان ایرانی تامین می‌کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان  شیوع طرح‌هایی نو
داده نما:

شیوع طرح‌هایی نو

سال تحصیلی 99 را جور دیگری آغاز کردیم. شیوع ویروس کرونا طرحی نو در آموزش کشور در انداخت و زیرساخت‌های فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات را به میدان آورد تا سال تحصیلی به صورت آنلاین و برخط برای دانش‌آموزان و دانشجویان برگزار شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان توسعه شتابدهنده‌های کسب و کار کرمانشاه حمایت می‌شود
ارائه بیش از 140 خدمت به دانش‌بنیان‌ها؛

توسعه شتابدهنده‌های کسب و کار کرمانشاه حمایت می‌شود

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر خود به استان کرمانشاه در جمع اصحاب رسانه حاضر شد و گفت: بیش از 140 نوع خدمت به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می دهیم. با توسعه زیست بوم فناوری در استان کرمانشاه شاهد ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری هستیم که معاونت علمی در این زمینه کمک می‌کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان استارتاپ‌ها و فناوران برتر صنایع خلاق تقدیر می‌شوند
جشن «هزاره شرکت خلاق»؛

استارتاپ‌ها و فناوران برتر صنایع خلاق تقدیر می‌شوند

پرویز کرمی رئیس شورای سیاستگذاری «جشن هزاره شرکت خلاق» گفت: استارتاپ‌ها و شرکت‌های منتخب در این رخداد علاوه بر تقدیر و دریافت جوایز نقدی، از بسته‌های حمایتی اختصاص یافته نیز برخوردار می‌شوند. همزمان با این رویداد، جشنواره «خلاق برتر» نیز برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان زیست بوم فناوری و نوآوری کرمانشاه رونق گرفت
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛

زیست بوم فناوری و نوآوری کرمانشاه رونق گرفت

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری صبح امروز با استقبال استاندار وارد کرمانشاه شد. افتتاح چند پروژه فناورانه مانند متجمع نوآوری با کاربری در حوزه‌های زیستی بخشی از برنامه‌های این سفر یک روزه است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان «گاز مصرفی» دقیق اندازه‌گیری شد

«گاز مصرفی» دقیق اندازه‌گیری شد

از مبدأ خطوط انتقال شعله‌های بزرگ وکوچک اجاق‌های خانگی، گاز مسیری پر پیچ و خم و طولانی می‌پیماید تا راه بیابد و گرمی‌بخش خانه‌ها شود. در تمام این مسیر، تجهیزات و زیرساخت‌هایی نقش‌آفرینی می‌کند که پیچیدگی فناوری و روش تولید، ساخت این تجهیزات دانش‌بنیان را در انحصار تعداد اندکی از کشورها قرار داده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان محدودیت‌ها برای گسترش دانش شناختی رفع می‌شود؛ جذب شرکت‌‌های فعال و دانش ‌بنیان

محدودیت‌ها برای گسترش دانش شناختی رفع می‌شود؛ جذب شرکت‌‌های فعال و دانش ‌بنیان

دبیرستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توجه به تربیت و توسعه نیروی انسانی در حوزه دانش علوم شناختی را یک اصل مهم و ضروری دانست و از برنامه جدی ستاد در سال جاری با کمک وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای رفع محدودیت‌ها در توسعه این دانش خبر داد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان برای هوشمندسازی شبکه‌های آب به کا ر می‌رود

توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان برای هوشمندسازی شبکه‌های آب به کا ر می‌رود

نشست «هوشمند‌سازی بهره‌برداری شبکه‌های آب‌رسانی و توزیع آب کلانشهر‌ها» با حضور مسئولان آبفای مناطق مختلف کشور، مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و مسئولان ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار شد.