از واردکننده به بازيگر بين‌المللی صنعت توربين تبدیل شدیم

توربین‌ و تجهیزات جانبی آن از جمله نیازهای صنعتی در کشور است. این نیاز با تلاشی دانش‌بنیان بومی‌سازی شد و در اختیار صنايع نيروگاهی نفت و گاز قرار گرفت. پیش از این واردات تنها مسیر تامین این نیاز در کشور بود.

شرکتی دانش‌بنیان از سال 78 در کشور پا گرفت تا پاسخی باشد به نیاز صنعت نفت و گاز در حوزه تامین توربين‌های گاز و بخار نيروگاهی. بازاری بزرگ که پیش از آن توسط دیگر کشورها تامین می‌شد. در حال حاضر این شركت با ثبت توليد و تحويل بيش از 300 واحد توربين‌های گاز و بخار نيروگاهی به بازار ايران و منطقه خاورميانه در كارنامه خود، يك بازيگر بين‌المللی در صنعت توربين محسوب می‌شود.

در حال حاضر شرکت دانش‌بنیان مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) نقش يك تامين‌کننده‏ مطمئن و برتر محصولات و خدمات مربوط به توربين و ساير تجهيزات دوار را ایفا می‌کند.

به گفته مجید بهمنی مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان محصولات این مجموعه  به حوزه‌های تولید برق، صنعتی و رانش مکانیکی مرتبط می‌شود.

این فعال دانش‌بنیان ادامه می‌دهد: ما محصولات و خدمات خود را براي طيف وسيعی از مشتريان داخل و خارج از کشور ارائه می‌دهیم و بر ارتقاء عملكرد و كاهش هزينه در راه‏‌حل‏‌های دانش‌بنیانی تمرکز کرده‌ایم. در واقع ما امروز به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان محصولات و خدمات حوزه نيروگاه‌های حرارتی و صنايع نفت، گاز و پتروشيمی شناخته تبدیل شده‌ایم.

بهمنی همچنین بیان می‌کند: در شرکت ما دانش فنی طراحی و ساخت قطعات توربين، فناوری ساخت ماشين‌آلات پيشرفته توليد، سالن‌‏ها و تجهيزات پيشرفته آزمايشگاهی و تست و اندازه‌‏گيری، پايش مستمر محصولات در چرخه عمر بهره‌‏برداری آنها و ارزش‌‏آفرينی برای مشتريان و زنجيره تامين مطمئن تجهيزات جانبی توربين به صورت کامل وجود دارد.