فرصتی فناورانه؛ دانش‌بنیان‌های ایرانی با یک هیات کنیایی تعامل می‌کنند

با حمایت مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری ریاست جمهوری نشست رو در رو میان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و یک هیات دولتی از کشور کنیا برگزار می‌شود.

بازار کشور کنیا و شرق قاره آفریقا را فرصت بسیار خوبی برای فعالیت تولیدکنندگان ایرانی می‌دانند و هزینه نیروی کار بسیار ارزان، نبودن موانع گمرکی و امکانات بکر اقتصادی را گواه این فرصت. جمعیت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفری قاره آفریقا را باید دریابیم و از این بازار بزرگ و بکر بهره‌مند شویم.

این کشور بزرگ و اقتصادی انتخاب مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است تا بازار دانش‌بنیان‌ها را در آن توسعه دهد. کشوری که با وجود داشتن روابط حسنه با ایران و بازار با ارزش اقتصادی فقط میزبان بخش کوچکی از توانمندی‌های اقتصادی و تولیدی ایران است.

اما برگزاری نشست رو در روی یک هیات کنیایی به ریاست استاندار شهر بومت با شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور ایرانی فرصتی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراهم کرده است تا توانمندان حوزه کشاورزی، آب، محیط‌زیست و انرژی‌های تجدیدپذیر کنار هم بنشینند و برای توسعه روابط تجاری و فناورانه با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

این نشست 21 مهرماه برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی https://tesc.ir/ مراجعه کنند.