ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نوپاهای فناوری‌های همگرا کسب و کار خود را توسعه می‌دهند

نوپاهای فناوری‌های همگرا کسب و کار خود را توسعه می‌دهند

آشنایی با بازار برای توسعه کسب و کارهای نوپا مهم است، در حوزه فناوری‌های همگرا که بین‌رشته‌ای است این ضرورت بیشتر حس می‌شود. در این راستا مرکز فناوری‌های همگرا معاونت علمی و فناوری اقدام به انتشار فراخوان‌هایی با عنوان « نوپاهای فناوری‌های همگرا» کرده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده نما: گستردگی فرش نانو فناوری

داده نما: گستردگی فرش نانو فناوری

ثانیه‌ها تاهمیت دارد. آن هم در عصری که تمام کشورها در تلاش برای توسعه فناوری‌های جدید هستند. در این میان ایران نیز از حرکت قافله علم و قناوری عقب مانده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با کمک زیست‌بوم فناوری و نوآوری : کرونا را شکست می‌دهیم
یک فراخوان برای همه؛

با کمک زیست‌بوم فناوری و نوآوری : کرونا را شکست می‌دهیم

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان گفت: «با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری کرونا را شکست می‌دهیم» عنوان فراخوانی است که قصد دارد با هم افزایی فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری گامی قدرتمند و هم افزا در کمک به مردم و جامعه برای مبارزه با ویروس جدید کرونا با استفاده از توان دانش‌بنیان‌ها و استارتاپ ها بردارد و از این ظرفیت علمی و فناورانه و نوآورانه موجود در کشور برای شکست دادن این بیماری بهره برد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان کاربردی‌سازی پایان‌نامه‌های دانشگاهی
عضو شورای سیاستگذاری مسابقه ی ملی پایان نامه های 3 دقیقه ای "پاناسه "

کاربردی‌سازی پایان‌نامه‌های دانشگاهی

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزاری جشنواره و مسابقه «پانا سه» با هدف تلاش برای کاربردی‌سازی پایان‌نامه‌های دانشگاهی توسط این معاونت خبر داد و گفت: این رویداد فرهنگساز باعث آگاهی جامعه از اهمیت پایان‌نامه‌ها و دستاوردهای علمی می‌شود و در آن دانشجویان یافته‌های پژوهشی خود را در 3 دقیقه با زبانی ساده معرفی و بیان می‌کنند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان دانش‌بنیان‌های صادراتی گرد هم جمع می‌شوند
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛

دانش‌بنیان‌های صادراتی گرد هم جمع می‌شوند

دانش‌بنیان‌های صادراتی چهارم اسفندماه امسال میهمان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری می‌شوند. میهمانی که قرار است با حضور در این جمع، هم با دستاوردها و مشکلات آن‌ها آشنا شود و هم از برگزیدگان صادراتی تقدیر کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نمایشگاه عکس کارآفرینان برتر مناطق محروم برپا شد
هم‌زمان با روز ملی اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی؛

نمایشگاه عکس کارآفرینان برتر مناطق محروم برپا شد

نخستین نمایشگاهی عکس کارآفرینان برتر مناطق روستایی و محروم کشور روز گذشته میزبان دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بود. نمایشگاهی که از روز گذشته در پیاده‌راه دانشگاه تهران برپا شده و تا دهم اسفندماه ادامه خواهد داشت.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان جشنواره فیلم کوتاه نوآوری و فناوری برگزار می‌شود
با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

جشنواره فیلم کوتاه نوآوری و فناوری برگزار می‌شود

از برگزیدگان نخستین دوره از جشنواره «فیلم کوتاه نوآوری و فناوری» همزمان با روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی و با حضور دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان تقدیر می‌شود.