ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان یک میلیارد دلار صادرات محصولات دانش‌بنیان؛ 300 هزار شغل ایجاد شد
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛

یک میلیارد دلار صادرات محصولات دانش‌بنیان؛ 300 هزار شغل ایجاد شد

شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع نرم و خلاق جزو آن دسته از سازمان های جدیدی هستند که حضورشان نوید اقتصادی فعال‌تر، کارآمدتر و به‌روزتر را می‌دهد و از این قابلیت مهم برخوردارند که جزو مهم‌ترین ارکان در توسعه اقتصادی به‌حساب آیند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان نوآوران بهداشت روانی سالمندان را ارتقاء می‌دهند
فراخوان!

نوآوران بهداشت روانی سالمندان را ارتقاء می‌دهند

با توجه به سالخورده بودن بخش قابل توجهی از جمعیت کشور و سیر صعودی پیری جمعیت، نیازهای مختلف سالمندان و بازنشستگان روزبه‌روز متنوع‌تر می‌شود. در این راستا مرکز نوآوری صبا با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع خلاق و نرم معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، نخستین دوره شتابدهی تیم‌های استارتاپی و نوآور با رویکرد ارتقاء زیست اجتماعی سالمندان و بازنشستگان، را برگزار می‌کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان کسب و کارهای نوپا در حوزه فناوری و نوآوری‎‌های آموزشی حمایت می‌شود
با افتتاح نخستین شتابدهنده تخصصی حوزه آموزش و فناوری " تتا "

کسب و کارهای نوپا در حوزه فناوری و نوآوری‎‌های آموزشی حمایت می‌شود

نخستین شتابدهنده تخصصی حوزه آموزش و فناوری نوآورانه کار خود را آغاز کرد. شتابدهی و حمایت از کسب وکارهای نوپای حوزه ( فناوری-آموزشی) کار این شتابدهنده تخصصی است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان آقامحمدی: تاب آوری افراد و مشاغل آسیب دیده از کرونا باید افزایش یابد /نیازمند نظام بیمه ای قوی برای آسیب دیدگان از شرایط کرونایی هستیم
برگزاری شانزدهمین نشست کارگروه ارزیابی فرصت های کرونا

آقامحمدی: تاب آوری افراد و مشاغل آسیب دیده از کرونا باید افزایش یابد /نیازمند نظام بیمه ای قوی برای آسیب دیدگان از شرایط کرونایی هستیم

رئیس کارگروه ارزیابی فرصت های کرونا با اشاره به اینکه کرونا باعث تحت تاثیر قرار گرفتن مشاغل خرد در کشور شده است؛ گفت: باید با شناسایی دقیق افراد فعال در این حوزه، بتوانیم ایمن سازی قوی و سازمان یافته ای از قشر ضعیف جامعه داشته باشیم.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان افتتاح «ویتا» و حیاتی دوباره برای تجهیزات پزشکی؛ ستاری: دانش‌بنیان‌ها توانمندی خود را در ارتقای سلامت جامعه نمایان کردند

افتتاح «ویتا» و حیاتی دوباره برای تجهیزات پزشکی؛ ستاری: دانش‌بنیان‌ها توانمندی خود را در ارتقای سلامت جامعه نمایان کردند

مرکز نوآوری «ویتا» با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری افتتاح شد. این مجموعه فناور با تعمیر، احیا و بهینه‌سازی تجهیزات پزشکی، ثروت را به چرخه اقتصاد پزشکی و حیات دوباره را به تجهیزات این حوزه برگرداند و سلامت را ارمغان جامعه می‌کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 650 پایان‌نامه داوطلب شرکت در«پاناسه» شدند/حضور بیش از 100 دانشگاه
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری خبر داد:

650 پایان‌نامه داوطلب شرکت در«پاناسه» شدند/حضور بیش از 100 دانشگاه

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان از حضور بیش از بیش از 650 پایان‌نامه در رشته‌های گوناگون و از 100 دانشگاه کشور در جشنواره ملی پایان‌نامه‌های سه دقیقه‌ای دانشجویی«پاناسه» خبر داد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان استارتاپ‌ها و فناوران برتر صنایع خلاق تقدیر می‌شوند
جشن «هزاره شرکت خلاق»؛

استارتاپ‌ها و فناوران برتر صنایع خلاق تقدیر می‌شوند

پرویز کرمی رئیس شورای سیاستگذاری «جشن هزاره شرکت خلاق» گفت: استارتاپ‌ها و شرکت‌های منتخب در این رخداد علاوه بر تقدیر و دریافت جوایز نقدی، از بسته‌های حمایتی اختصاص یافته نیز برخوردار می‌شوند. همزمان با این رویداد، جشنواره «خلاق برتر» نیز برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان وبینار تخصصی «توسعه عمرانی پارک‌های علم و فناوری» برگزار می‌شود

وبینار تخصصی «توسعه عمرانی پارک‌های علم و فناوری» برگزار می‌شود

پارک‌های علم و فناوری بازوی توانمند معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برای توسعه هر چه بیشتر زیست‌بوم نوآوری در کشور محسوب می‌شوند. با توجه به اهمیت این مراکز، وبیناری تخصصی برای «توسعه عمرانی پارک‌های علم و فناوری» با حمایت ستاد توسعه فرهنگ‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و بنیاد توسعه نوآوری و فناوری محمود شیخ زین‌الدین برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 30 میلیون بازدید؛ کاریکاتوریست‌ها هنرمندانه با کرونا مبارزه کردند

30 میلیون بازدید؛ کاریکاتوریست‌ها هنرمندانه با کرونا مبارزه کردند

روزهای آخر سال 98 بود که شیوع بیماری کرونا هه کشورها را غافلگیر کرد. یک ویروس ناشناخته از خانواده‌ای آشنا که درمانی برای آن نبود. روزهایی که با مشکلات سلامتی، اقتصادی و اجتماعی همراه شد و مردم را خانه‌نشین کرد. اما هنرمندان کشور بیکار ننشستند و با انتشار فراخوانی همه هنرمندان دنیا را به «مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور ما کرونا را شکست می‌دهیم» فراخواندند.