ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان استانداردسازی دانش بنیان ها؛ صیانت از کالای ایران ساخت
کرمی در مصاحبه با روزنامه فرهیختگان:

استانداردسازی دانش بنیان ها؛ صیانت از کالای ایران ساخت

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در گفت‌وگو با «فرهیختگان» با اشاره به مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه اخذ گواهینامه استاندارد می‌گوید: «تا پیش از سال 95 اصلی‌ترین مشکل فعالان زیست‌بوم فناوری کشور،‌ دریافت گواهینامه استاندارد بود، چراکه طبق قانون، سازمان استاندارد ملی ایران تنها به کالایی نشان استاندارد ارائه می‌داد که به تولید انبوه رسیده باشد. برای مثال اگر قرار بود نشان استاندارد به یک محصول ارائه شود، سازمان ملی استاندارد پس از بررسی انواع محصولات موجود در بازار و ارزیابی کیفیت آنها استانداردهای لازم را ارائه و مجوز درج آرم استاندارد را بر روی محصول موردنظر صادر می‌کرد. طبیعتا شرکت‌های دانش‌بنیانی که اقدام به تولید یک محصول دانش‌بنیان کرده‌اند و محصول تولیدشده در حد نمونه آزمایشگاهی است، از یک‌سو قادر به تولید انبوه نبودند و ازسوی دیگر امکان دریافت استاندارد را در مرحله نمونه آزمایشگاهی نداشتند. در چنین شرایطی طبیعی است که هیچ سرمایه‌گذاری نیز ریسک سرمایه‌گذاری در تولید محصولی را که هنوز استانداردهای لازم را کسب نکرده است، نمی‌پذیرد.»

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان  کرمی: «بنیاد» مسیر نخبگی استعدادهای برتر را تقویت و هموار کرده است
معرفی جوایز کارآفرینانه بنیاد ملی نخبگان؛

کرمی: «بنیاد» مسیر نخبگی استعدادهای برتر را تقویت و هموار کرده است

«طرح شهید بابایی» رونمایی شد. طرحی برای حمایت از رویدادهای رقابتی مسئله محور که گامی برای حمایت از استعدادها برتر در مسیر نخبگی است. مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مراسم رونمایی از این طرح برگزاری رویدادها و جوایز گوناگون توسط بنیاد ملی نخبگان را گامی موثر برای حمایت از استعدادهای برتر در مسیر نخبه شدن و اشتغال‌زایی دانست.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مرکز نوآوری و شتاب‌دهنده حوزه رسانه همشهری راه‌اندازی شد

مرکز نوآوری و شتاب‌دهنده حوزه رسانه همشهری راه‌اندازی شد

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع مدیران روزنامه همشهری، گفت: به عنوان یک روزنامه‌نگار خوشحالم که امروز شاهد تولد مرکز نوآوری و شتاب‌دهنده رسانه همشهری توسط یکی از بنگاه‌های بزرگ رسانه‌ای در کشور هستم.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان مرکز نوآوری رسانه فارس افتتاح شد
با حمایت معاونت علمی و فناروی ریاست‌جمهوری؛

مرکز نوآوری رسانه فارس افتتاح شد

با حضور پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی، پیام تیرانداز مدیر عامل خبرگزاری فارس و جمعی از مدیران این خبرگزاری، مرکز نوآوری این خبرگزاری افتتاح شد، در حاشیه این رویداد همچنین به منظور توسعه بیشتر همکاری‌های رسانه‌ای بر پایه فناوری، یک تفاهم‌نامه همکاری میان دو طرف منعقد شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان خلاقیت‌ها به کمک رفع چالش‌های کودکان در مواجهه با کرونا می‌آید

خلاقیت‌ها به کمک رفع چالش‌های کودکان در مواجهه با کرونا می‌آید

شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق برای شرکت در جایزه ملی راه‌کارهای نوآورانه برای رفع چالش‌های فراروی کودکان و نوجوانان با موضوع کووید-19 دعوت شدند. این کار با اقدامی مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران اجرایی می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 100 سرآمد علمی از 19 شهر کشور انتخاب شدند
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری

100 سرآمد علمی از 19 شهر کشور انتخاب شدند

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: انتخاب سرآمدان علمی در رشته‌های مختلف در کشور، یکی از فعالیت‌های انگیزه بخشی است که در راستای گسترش حمایت از نخبگان، اساتید و محققان کشور صورت می‌گیرد. در آخرین دوره از این انتخاب 100 سرآمد علمی از 19 شهر کشور انتخاب شدند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پیوند  فرهنگ، جامعه و سواد مالی یک ضرورت است
کرمی در جشنواره نشان "فی"

پیوند فرهنگ، جامعه و سواد مالی یک ضرورت است

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در آیین تقدیر از فیلم‌های سینمایی برتر سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر از منظر سواد مالی "نشان فی" ، گفت: برای افزایش و ارتقاء سواد مالی در جامعه باید از ظرفیت‌ها و توانمندی های اهالی فرهنگ و هنر استفاده کرد. سینما یکی از بهترین هنرها و ظرفیت‌ها برای آموزش و ترویج سواد مالی است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده نما: سفر به سرزمین فراموشی

داده نما: سفر به سرزمین فراموشی

شروع آن با حواس‌پرتی‌های خفیف است. آهسته و خفیف. اما زمان که گذشت موضوع پیچیده می‌شود و حتی راه برگشت به خانه نیز گم می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ارائه 180 خدمت مقابله با کرونا را سرعت داد

ارائه 180 خدمت مقابله با کرونا را سرعت داد

روزهای آغازین شیوع کرونا بود که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قصد کرد با تمام ظرفیت‌های دانش‌بنیانی برای تامین نیازهای مردم پا به میدان مقابله با این بیماری بگذارد. راه اندازی پویش «کرونا پلاس» نتیجه همین تصمیم بود کاری که به ارائه 180 خدمت رسیده است.