ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده‌نما: کوچک اما اقتصادی

داده‌نما: کوچک اما اقتصادی

برخلاف تصور عمومی جلبک‌ها در دسته گیاهان طبقه‌بندی نمی‌شوند. بلکه این موجودات ریز دریایی گیاه‌مانند آبی از سلسله آغازیان هستند. این موجودات معمولا نزدیک یا داخل آب رشد می‌کنند. موجوداتی آبزی و بدون ریشه حقیقی.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فراخوان| تیم‌های فناور برای تولید تجهیزات خوانش کیت‌های تشخیصی دعوت شدند

فراخوان| تیم‌های فناور برای تولید تجهیزات خوانش کیت‌های تشخیصی دعوت شدند

یک شتابدهنده با انتشار فراخوانی نسبت به جذب تیم‌های فناور حوزه مهندسی اقدام کرده است تا با پرورش ایده‌ها و نوآوری این تیم‌ها گامی برای طراحی و تولید دستگاه‌ها و تجهیزات خوانش کیت‌های تشخیصی برداشته شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده‌نما: سبدی متنوع از حمایت‌های فناورانه

داده‌نما: سبدی متنوع از حمایت‌های فناورانه

پیشرفت‌های علمی دریچه‌های تازه‌ای را به روی بشر گشوده‌اند. این روزها با رونق زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور شاهد گسترش امید در جامعه هستیم. همانطور که در بحران کرونا دانش بنیان‌ها شگفتی آفریدند و ایران با محصولات و تجهیزات ایران ساخت با این بیماری مقابله کرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده‌نما: هوشمندانه برانیم

داده‌نما: هوشمندانه برانیم

سیستم حمل‌‌ نقل هوشمند به سیستمی گفته می‌شود که به کمک مجموعه‌ای از اطلاعات، تخصص‌ها و امکانات، کارآیی و ایمنی در سیستم حمل‌ونقل را بهبود می‌دهد. اتفاقی که در دنیا از اوایل دهه 90 میلادی آغاز شد و کشورهای توسعه‌یافته از همان زمان شروع به مطالعه، طراحی و گسترش این سیستم‌ها کردند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده‌نما: همگرایی فناورانه

داده‌نما: همگرایی فناورانه

پنجره‌ای جدید گشوده شده است. پنجره‌ای که انقلاب‌های بزرگ صنعتی را از آن تماشا خواهیم کرد. گفته می‌شود نوع زندگی بشر تحت تاثیر فناوری‌های همگرا تغییر می‌کند. البته در حال حاضر نیز این تغییرات مشهود است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان سی و نهمین شماره دانش‌بنیان منتشر شد
با نگاهی ویژه به اقدامات دانش بنیان‌ها در شیوع کرونا؛

سی و نهمین شماره دانش‌بنیان منتشر شد

ماهنامه دانش‌بنیان در سی و نهمین شماره خود نگاهی ویژه به نقش دانش بنیان‌ها و استارتاپ‌ها در میدان مقابله با کرونا داشته است. زیست بوم فناوری و نوآوری که در کنار همدلی و همکاری وزارتخانه‌ها و خصوصا کادر درمانی خوش درخشید و نیازهای کشور به محصولات و تجهیزات در این حوزه را رفع کرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان جشنواره شرکت های خلاق برتر
انتخاب و تقدیر از شرکت های خلاق موفق

جشنواره شرکت های خلاق برتر

فراخوان انتخاب و تقدیر از شرکت های خلاق موفق در برنامه توسعه زیست بوم شرکتهای خلاق

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده‌نما: نوپا اما در مسیر صعود

داده‌نما: نوپا اما در مسیر صعود

علوم و فناوری‌های شناختی حوزه‌ای نوین و نوپا است که کشورهای گوناگون در حال گسترش مسیر تولید دستاوردهای فناورانه در آن هستند. در ایران نیز ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اقداماتی متنوع در تلاش برای توسعه زیست بوم فناوری در این حوزه است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان کشف استعدادهای خارق‌العاده در بیوتکنولوژی و هوش مصنوعی در مواجهه با کرونا

کشف استعدادهای خارق‌العاده در بیوتکنولوژی و هوش مصنوعی در مواجهه با کرونا

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان با اشاره به بحران‌هایی که کرونا برای کشورها ایجاد کرده، تاکید دارد که این ویروس از جهاتی نیز فرصت‌های بسیاری را پدید آورده است، از توجه به زیرساخت‌های کشور گرفته تا کشف استعدادهای خارق العاده در بیوتکنولوژی و هوش مصنوعی.