ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فناوری‌های جدید در قرآن مطالعه می‌شود
با برگزاری یک رویداد؛

فناوری‌های جدید در قرآن مطالعه می‌شود

سخنرانی‌های کوتاه در حوزه دین و فناوری از مجموعه رویدادهای مجازی «کرون آپ» توسط مرکز مطالعات نخبگان حوزه علمیه برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان  ستاری: شکل‌گیری زیست‌بوم فناوری و نوآوری با سرعت بیشتری پیش می‌رود
افتتاح پردیس نوآوری و فناوری فارس؛

ستاری: شکل‌گیری زیست‌بوم فناوری و نوآوری با سرعت بیشتری پیش می‌رود

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به استان فارس ایجاد نگاه جدید در این استان برای سرمایه‌گذاری روی ایده‌های جوانان و کسب و کارهای نوپا را قابل تقدیر دانست و گفت: شکل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری دستاوردهای زیادی داشته است که در بحران کرونا شاهد آن بودیم و فعالان حوزه دانش بنیان برای مقابله با این بیماری اقدامات خوبی از ساخت کیت تشخیص تا مواد ضد عفونی کننده انجام دادند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پردیس نوآوری و فناوری فارس افتتاح شد
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛

پردیس نوآوری و فناوری فارس افتتاح شد

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری نخستین سفر استانی خود در سال «جهش تولید» را از بخش جنوبی کشور آغاز کرد و صبح امروز وارد استان فارس شد تا از نزدیک روند انجام اقدامات برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در این استان را بررسی و مشاهده کند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان همراهی هنرمندان 88 کشور برای مقابله با کرونا؛ آثار در سطح شهر به نمایش در می‌آید

همراهی هنرمندان 88 کشور برای مقابله با کرونا؛ آثار در سطح شهر به نمایش در می‌آید

مسابقه بین‌المللی کارتون با عنوان «ما کرونا را شکست می‌دهیم» رویدادی است که با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی برگزار می‌شود تا از هنر این ابزار تاثیرگذار در کنار فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری برای مقابله با کرونا بهره برده شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده‌نما: گام محکم دانش‌بنیان‌ها برای شیرین‌سازی آب

داده‌نما: گام محکم دانش‌بنیان‌ها برای شیرین‌سازی آب

یکی از پر کاربرد‌ترین سیستم‌ها برای نمک زدایی آب «سیستم نمک زدایی اسمز معکوس» است. توسعه آن نیازمند فناوری‌های پیشرفته است و دانش بنیان‌ها در این حوزه نیز ورود کرده‌اند. به گونه‌ای که شاهد اتفاقاتی ارزشمند در این حوزه برای «ایران ساخت» شدن این سیستم آغاز شده است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان فرصت‌های شغلی در نمایشگاه «آنلاین کارآموزی و استخدام» به‌نمایش درمی‌آید

فرصت‌های شغلی در نمایشگاه «آنلاین کارآموزی و استخدام» به‌نمایش درمی‌آید

فرصتی برای جذب دانشجویان و فارغ التحصیلان با برگزاری نمایشگاه «آنلاین کارآموزی و استخدام» فراهم شده است. فرصت سودمند برای فارغ التحصیلان و دانشجویان جوینده کار از یک سو و برای شرکت‌ها و صاحبان در جستجوی نیروی انسانی خلاق و مستعد از سوی دیگر.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان تولید و صادرات محصولی هایتک با استانداردهای اروپایی توسط نخبگان و فناوران
پرویز کرمی در گفتگو با فارس:

تولید و صادرات محصولی هایتک با استانداردهای اروپایی توسط نخبگان و فناوران

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، گفت:با صادرات کیت‌های ایران سا خت اتفاقات مهمی رخ داده و ایران توانسته با کمک نخبگان و فناوران خود محصولی هایتک را در کمترین زمان ممکن تولید و به جامعه عرضه نماید که از تمامی استانداردهای اروپایی برخوردار باشد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پایان نامه های دانشجویی کاربردی می شود / حمایت ویژه از پنج اثر
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

پایان نامه های دانشجویی کاربردی می شود / حمایت ویژه از پنج اثر

هر سال تعداد زیادی پایان نامه در کشور توسط دانشجویان به رشته تحریر در می‌آید اما چه تعداد از آنها تجاری سازی شده و به جامعه رسوخ می‌کند و راه حلی برای یکی از مشکلات جامعه می‌شود. تعداد زیادی از این تلاش‌های علمی تنها در همان سطور پایان نامه باقی می‌ماند و افراد کمی از نتیجه و دستاورد آن آگاهی می‌یابند. اما این موضوع در جشنواره و مسابقه‌ای ملی "پاناسه"، دیده شد تا راهکاری برای کاربردی شدن این پایان‌نامه‌ها باشد.در همین راستا نخستین دوره از مسابقات ملی پایان نامه‌های سه دقیقه ای با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار می‌شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان داده نما: شتاب حرکت فناوری‌های حوزه شناختی

داده نما: شتاب حرکت فناوری‌های حوزه شناختی

شتابدهنده‌ها یکی از بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری هستند که فعالیت‌های استارتاپی و تبدیل ایده به محصول را سرعت می‌دهند. در بسیاری از حوزه‌های علمی و فناورانه شتابده‌هایی راه اندازی شده‌اند و یا فعالیت خود تولید محصولات فناورانه را شتاب می‌دهند. در حوزه علوم شناختی نیز اسفند ماه سال گذشته نخستین شتابدهنده این حوزه راه اندازی شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با تلاشی دانش‌بنیان و فناورانه به آرزوهایتان برسید
در ماه مبارک رمضان؛

با تلاشی دانش‌بنیان و فناورانه به آرزوهایتان برسید

در ماه رمضان افراد را به آروزهایشان برسانیم. این موضوع، هدفی شد برای شکل گیری کمپینی با شعار یک «آرزو برای من؛ یک آرزو برای تو» تا با کمک آن نوعی هم‌گرایی و هم‌دلی برای دست‌گیری از نیازمندان ایجاد شود. ستاد توسعه فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان در اقدامی فرهنگی با حمایت از کمپین یک آرزو برای من؛ یک آرزو برای تو در این اقدام فناورانه دست‌گیری از نیازمندان مشارکت کرد.