با حمایت معاونت علمی صورت گرفت؛

برگزاری فستیوال نوآوری‌های صنعت سنگ

با حمایت معاونت علمی صورت گرفت؛


فستیوال تخصصی «نوآوری‌های صنعت سنگ» با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور بیش از ۵۰ سرمایه گذار و معرفی ۷۱ اختراع و نوآوری، توسط مرکز فن بازار ملی ایران برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز فن بازار ملی ایران با وجود توفیقاتی چون انعقاد 10 قرارداد سرمایه‌گذاری در نوآوری‌ها به ارزش 80 میلیارد ریال و در جریان بودن چندین قرارداد و مذاکرات جدی برای سرمایه‌گذاری نوآوری‌ها، برگزاری فستیوال‌های تخصصی را به عنوان راهی مناسب برای ارائه اختراعات به بازار سرمایه و صنعت کشور برگزیده است که در این فستیوال ۶ نوآوری منتخب به صورت حضوری و سایر اختراعات در کتابچه این رویداد ارائه می‌شوند.

 این فستیوال تخصصی به‌منظور تجاری‌سازی نوآوری‌های صنعت سنگ که از صنایع مهم و به اقدمت ایرانی است با محورهایی چون روش‌های اکتشاف و استخراج سنگ، کاهش ضایعات سنگ و یا تبدیل آن به محصولات با ارزش‌افزوده بالا، بازیافت گل‌سنگ، بسته‌بندی و ... برگزار شده است و قصد دارد از طریق معامله یا جذب سرمایه‌گذار در بازار دارایی فکری ایده‌های منتخب را معرفی کند.
در فستیوال‌های تخصصی، علاوه بر ایجاد بستر مطمئن و آزاد برای عرضه نوآوری‌ها و اختراعات، سرمایه‌گذاران و صنایعی که به دنبال نوآوری‌های جدید هستند می‌توانند از نزدیک با صاحبان ایده‌ها و نوآوران آشنا شده و به مذاکره بپردازند.
در این رویداد از دو قرارداد رونمایی شد. طرح نخست «لیفتینگ وکیوم جابجایی افقی پلاک سنگ» به صورت مشارکتی با مبلغ 930 میلیون تومان به امضا رسید. طرح دوم «ماست غنی‌شده با استرول‌های گیاهی»  که به‌صورت اعطای لیسانس با مبلغ 720 میلیون تومان امضا شد.

قابل توجه است که تا کنون هفت فستیوال معارفه نوآوری برگزار شده است که پنج فستیوال به صورت تخصصی و در حوزه‌های خدمات شهری، صنعت لوازم خانگی، صنعت مواد غذایی، صنعت پلاستیک و پلیمر و دو فستیوال در حوزه صنعت تجهیزات پزشکی بوده است.
هشتمین فستیوال عرضه نوآوری و اختراعات به صنعتگران و سرمایه‌گذاران این بار در حوزه صنعت سنگ با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک فناوری پردیس معاونت علمی، انجمن سنگ ایران و شرکت فرابورس توسط مرکز فن بازار ملی ایران برگزار شد.


کلمات کلیدی