ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان کلام، به اشیاء جان می بخشد
نگاهی به اهمیت گفتمان‌سازی

کلام، به اشیاء جان می بخشد

گفتمان سازی، از طریق رسانه ها و فضای مجازی، اهالی فرهنگ و هنر و با همراهی مراکز علمی و دانشگاهی، همراهی 4700 شرکت دانش بنیان و صدها شرکت خلاق و شتابدهنده، و هزاران استارت آپ می باید که جان بگیرد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان پیش از دمیدن سپیده
پیام امید به مردم ایران

پیش از دمیدن سپیده

همیشه سیاه‌ترین موقع شب، لحظه پیش از دمیدن سپیده است. سخت‌ترین و سنگین‌ترین بخش وزنه‌برداری، هنگامی است که وزنه در چند سانتیمتری بالای سر قرار می‌گیرد. دشواری‌ها، مقدمه آسودگی‌هاست. این درس را کائنات به ما آموخته است. بهار زیبایی و زندگی‌اش را مرهون سردی و سختی زمستان است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان «ژورنالیسم علم» راهی برای حفظ منافع کشور است

«ژورنالیسم علم» راهی برای حفظ منافع کشور است

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: اگر ژورنالیسم علم به معنای واقعی و پرقدرت در جامعه ظهور پیدا نکند، این جامعه از رشد مطلوب در حوزه علم و فناوری برخوردار نخواهد شد. می‌توان تأکید کرد که حوزه علم و فناوری برای دانشمندان، محققان و فناوران موتوری محرک و به نوعی یک مکمل است که باید این موضوع را جدی بگیریم.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان به بهانه افتتاح کارخانه نوآوری آزادی
کلید رهایی

به بهانه افتتاح کارخانه نوآوری آزادی

در این زیست بوم بازیگران متفاوتی نقش آفرینی می کنند. دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد، شتابدهنده ها، صندوق های جسورانه، شرکت های دانش بنیان، کارخانه های نوآوری و استارتاپ ها و اخیرا کارخانه های نوآوری. بازیگرانی هستند که همگی دست به دست هم داده اند تا مسیر خلق ثروت از ایده ها را تسریع کنند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بیش از 2000 شرکت دانش بنیان از معافیت مالیاتی برخوردار شدند
مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خبر داد :

بیش از 2000 شرکت دانش بنیان از معافیت مالیاتی برخوردار شدند

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان می گوید : برای حمایت از شرکت های دانش بنیان برنامه های متنوعی از جمله تخصیص معافیت های مالیاتی منظور شده است ، در این راستا بیش از 2000 شرکت دانش بنیان برای استفاده از معافیت مالیاتی سال مالی 97 معرفی شده اند .

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده اند
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده اند

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه 1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده اند گفت: این شبکه یک برنامه ملی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با هدف گسترش ارائه خدمات هوشمند و موثر به فعالان حوزه نوآوری ایجاد و توسعه یافته است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان لزوم اجرای کامل سند راهبردی کشور در امور نخبگان
کرمی مطرح کرد:

لزوم اجرای کامل سند راهبردی کشور در امور نخبگان

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان و دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی گفت: از زمان ابلاغ تاکنون 8 سال از عمر سند راهبردی کشور در امور نخبگان می‌گذرد از این‌رو می‌طلبد سند مزبور با توجه به پیشرفت‌های روز افزون و نوآوری‌ها در حوزه علم و فناوری بازنگری و روزآمد شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان رضایت و مسرت از تلاش جوانان نخبه ایران
پرویز کرمی در گفتگو با روزنامه ی همشهری

رضایت و مسرت از تلاش جوانان نخبه ایران

یکی از اصلی ترین دستاوردهای نمایشگاه این بود که توانستیم عمده زیست بوم فناوری و نوآوری را در حسینیه امام خمینی (ره) نزد رهبر معظم انقلاب اسلامی نمایش دهیم.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان جوانان نخبه دیروز، فناوران راهگشای امروز
پرویز کرمی در جام جم نوشت :

جوانان نخبه دیروز، فناوران راهگشای امروز

همه ساله در مهرماه، استعدادهای برتر و نخبگان کشور این خوشوقتی را دارند که به محضر رهبر معظم انقلاب برسند و ضمن بیان دیدگاه‌ها و مسائل خودشان از نزدیک، از دیدگاه‌ها و رهنمودهای رهبر انقلاب مطلع و بهره‌مند شوند.