صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

هشمین جشنواره ی کارآفرینی و توسعه ی کسب وکار شریف

امروزه از « بازار» ، « تكنولوژي و ماشين آلات » و  « سرمايه » به عنوان اركان اصلي توسعه يک كسب وكار موفق ياد ميشود كه در كنار  مديريت صحيح و مناسب مي تواند به توليد ثروت و ارزش منجر شود.

عدم وجود ابزارها و شرايط مناسب جهت بهره گيري از دانش و تخصص مفيد در راه اندازي و توسعه كسب وكار باعث شده تا صاحبان طرحها، صنايع و سرمايهگذاران با ريسکهاي زيادي مواجه شوند و يا توان مقابله با ريسکها را نداشته باشند.

از سويي ديگر دانشگاهها معادن سرشار و غني از نيروي انساني، ايده و توان فكري هستند كه در صورت ايجاد شرايط و ابزارهاي كسب وكار، موجبات توليد ارزش و ثروت را فراهم خواهند نمود.

بر اين اساس مركز كارآفريني دانشگاه صنعتي شريف و مركز رشد فناوري هاي پيشرفته شريف در نظر دارند با هدف توسعه كسب وكار دانش بنيان، ترغيب دانشجويان، پژوهشگران و فارغ التحصيلان دانشگاه به ايده پروري، هدايت آن در جهت توليد ثروت، برقراري ارتباط  هدفمند میان «صاحبان طرح ها و ايده هاي تجاري «با » سرمايه گذاران » و» صنعت گران» ، هشتمين جشنواره «کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف» را برگزار نمايد.

در طي مراحل اين جشنواره، شركت كنندگان و دانشجويان ضمن آشنايي با مفاهيم و اصول كسب وكار و تمرين عملي آنها، در يک محيط رقابتي نسبت به تدوين "طرح كسب وكار" بر مبناي ايده اي محوري و فناورانه خود اقدام مي نمايند. خروجي نهايي اين جشنواره، طرح هاي كسب وكار برتر است كه ضمن برخورداري از خدمات حمايتي مركز رشد، دانشگاه نسبت به اجرايي كردن طرح و توليد محصول مربوطه اقدام مي نمايند.

تجربه برگزاري جشنواره قبل نيز نشان داده است كه شركتهاي دانش بنيان كه در نتيجه برگزاري اين جشنواره ها تشكيل شده اند، از شركت هاي موفق مركز رشد دانشگاه صنعتي شريف مي باشند. در واقع فرايند اين جشنواره يک دوره پيش رشد را براي طرح ها فراهم مي نمايد و در كاهش ريسک و افزايش موفقيت طرح ها بسيار مفيد است.

اختتامیه این جشنواره در تاریخ 6 دی 1395 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. برای دریافت فایل گزارش این جشنواره بر روی لینک ذیل کلیک نمایید.

هشمین جشنواره ی کارآفرینی و توسعه ی کسب وکار شریف١٣:٢٦ - 1395/11/02    /    شماره : ٢١٠٠٣    /    تعداد نمایش : ٥٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: