صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

تاکید بر توسعه همکاری‌های علمی و فناوری ایران و عراق در دوره بازگشت امنیت به منطقه

قائم‌مقام در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاون علمی و فناوری رئیس‌ جمهوری با مشاور سیاست خارجی رییس مجلس عراق دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی‌مرتضی بی‌رنگ قائم‌مقام در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با احمد رشدی عبدالله مشاور سیاست خارجی رییس مجلس عراق دیدار و گزارشی از برنامه‌ها و حمایت های مختلف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ارتقای اکوسیستم کارآفرینی فناورانه در کشور از جمله حمایت از شرکتهای دانش بنیان ارائه کرد.
در این دیدار قائم‌مقام در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاون علمی با اشاره به حمایت جدی و همه جانبه معاونت علمی از توسعه کسب و کار شرکت های دانش بنیان در داخل و در بازارهای بین‌المللی، بر تلاش معاونت علمی برای توسعه و رشد صادرات این شرکتها به کشورهای منطقه از جمله کشورهای اسلامی تاکید کرد.
مشاور سیاست خارجی رییس مجلس عراق نیز در این دیدار با اشاره به بازگشت امنیت به منطقه پس از خروج گروه تروریستی داعش، گفت: باتوجه به اینکه آرامش و امنیت نسبی به منطقه بازگشته است، کشور عراق قصد دارد مساله توانمندسازی دانشگاه‌ها، دانشجویان و افراد تحصیل‌کرده این کشور را با تمرکز بر تسهیل فعالیت شرکت های خصوصی فعال در حوزه تکنولوژی های برتر به طور جدی پیگیری کند.
وی در ادامه بیان کرد: دولت عراق تمایل زیادی بر توسعه همکاری های دو جانبه علم و فناوری با ایران دارد و امیدواریم این همکاری ها در همه ابعاد توسعه یابد.
مشاور سیاست خارجی رییس مجلس عراق که با میزبانی معاونت علمی و فناوری به ایران سفرکرده است برای آشنایی بیشتر با توسعه علم و فناوری کشورمان از پارک علم و فناوری پردیس، پژوهشگاه رویان، شرکت سیناژن و برخی شرکتهای فعال در حوزه سلولهای بنیادی بازدید کرده است.


١٢:٥٣ - 1396/09/04    /    شماره : ٢٩١٦٩    /    تعداد نمایش : ١٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: