صفحه اصلی > فرهنگسازی > فرهنگ سازی 


  چاپ        ارسال به دوست

CIA منتشر کرد

کاهش چشمگیر مهاجرت ایرانیان در گزارش سالیانه «سیا»

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری، گزارش سالیانه آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (THE CIA WORLD FACTBOOK 2016) در ارتباط با آمار مهاجرت کشورها منتشر شد.

بر اساس این گزارش، جمهوری اسلامی ایران با نسبت 0/07  نفر مهاجر به ازای هر هزار نفر جمعیت، در جمع ده کشور دنیا با کمترین آمار مهاجرت به خارج قرار گرفته است.

طبق این گزارش،  کشورهای سوریه با نسبت  19/79، اردن با 13/24 و مالدیو با 12/68در صدر فهرست کشورهای مهاجرفرست در دنیا قرار گرفته‌اند و در این میان کشورهای قطر و لوکزامبرگ به ترتیب با نسبت‌های 22/39 و 17/16 در صدر کشورهای جذب کننده‌های مهاجر به نسبت جمعیت خود به ازای هر هزار نفر قرار دارند.

در این گزارش عدد مهاجرت از ایران نسبت به سال (2015) از 0/08  به 0/07 کاهش یافته و میزان مهاجرفرستی عربستان 0/55 عنوان شده است. (چیزی معادل هشت برابر ایران به نسبت جمعیت به ازای هر هزار نفر).

طی ماه گذشته آمار و اسناد معتبر در خصوص کاهش مهاجرت مغزها برگرفته از منابع معتبر و از سوی سازمان های بین المللی توسط پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری منتشر شده است.

fanavarimag.ir٠٩:٤١ - 1396/10/17    /    شماره : ٣٠٤٧٠    /    تعداد نمایش : ١٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: