ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ستاری: تجاری‌سازی علوم انسانی یکی از بحث‌های جدی معاونت علمی است که در قالب توسعه صنایع خلاق و فرهنگی دنبال می‌کنیم
دستاوردهای فناوری‌های نرم، صنایع فرهنگی و خلاق به نمایش درآمد

ستاری: تجاری‌سازی علوم انسانی یکی از بحث‌های جدی معاونت علمی است که در قالب توسعه صنایع خلاق و فرهنگی دنبال می‌کنیم

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از نمایشگاه فناوری های نرم، صنایع فرهنگی و خلاق بازدید کردند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان هدف از اجرای سند ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم رسیدن به جایگاه نخست صادرات محصولات فرهنگی و بومی است.
رئیس ستاد اجرایی سازی سند ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم مطرح کرد؛

هدف از اجرای سند ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم رسیدن به جایگاه نخست صادرات محصولات فرهنگی و بومی است.

پرویز کرمی رئیس ستاد اجرایی سازی سند ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم در گفت‌وگو با شورای عالی انقلاب فرهنگی،اظهار کرد: با تصویب سند ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی این سند از تاریخ ۱۴۰۰/۴/۹ دستور اجرای این سند ابلاغ شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان 3 خانه خلاق و نوآوری در حوزه کودک راه‌اندازی می‌شود؛ تولید محتوا در این حوزه را شرکت‌های خلاق رونق می‌دهد
کرمی:

3 خانه خلاق و نوآوری در حوزه کودک راه‌اندازی می‌شود؛ تولید محتوا در این حوزه را شرکت‌های خلاق رونق می‌دهد

دبیر ستاد فناوری های نرم وتوسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با اشاره به برنامه‌های این معاونت برای ایجاد خانه‌های خلاق و نوآوری، گفت: در حوزه تولید محتوا و آموزش مناسب کودک، یادگیری و اموزش و اسباب بازی و گیم، حمایت از ۳ خانه خلاق ونواوری در دستور کار قرار داد است.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان هدایای فناورانه رییس جمهوری چگونه انتخاب شد؟
دبیر ستاد فناوری‌های نرم و صنایع خلاق در گفت‌وگو با روزنامه «فرهیختگان»

هدایای فناورانه رییس جمهوری چگونه انتخاب شد؟

در زمانی که مشخص شد آقای رئیسی قرار است سفری به تاجیکستان داشته باشند و در کنار نشست، سخنرانی در دانشگاه ملی این کشور داشته باشند، از طرف دفتر ایشان با دکتر ستاری، معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری تماسی برقرار شد مبنی‌بر اینکه چه هدایایی را مناسب می‌بینید که ایشان تقدیم دانشجویان یا رئیس‌جمهور تاجیکستان کنند. درواقع، این هدایا یک بسته تجهیزاتی در حوزه نانوفناوری بود تا گوشه‌ای از توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی را که حاصل دسترنج جوانان ایرانی است و فناوری کاملا ایران‌ساخت، به کشور دوست و برادر تاجیکستان نشان دهیم.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ایجاد گفتمانی از جنس فناوری در جامعه
روزشمار

ایجاد گفتمانی از جنس فناوری در جامعه

زیست بوم فناوری و نوآوری سال‌ها در حال نقش آفرینی است تا رها شویم از فرهنگی که نفت بیش از صد سال در ایران ایجاد کرد. اما در این میان گفتمان سازی اقتصاد دانش‌بنیان در سطح جامعه موضوعی مهم در این سال‌ها بود

//isti.ir/Xaqd